نان انرژي ميدهد 


استفاده از انواع مختلف نان ، بعنوان مهمترین منبع نشاسته و کربوهیدارت از دیدگاه علوم تغذیه با توجه به موارد زیر ، بسیار حائز اهمیت میباشد :

images

  •  اولاً در پی رعایت یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات و بهمراه فعالیت بدنی مناسب ، با پر شدن سیلو های گلیکوژن بدن ، ذخایر انرژی مورد نیاز بدن افزایش پیدا میکنند. (خاطر نشان میسازد عمل ذخیره سازی گلیکوژن در بدن انسان در حین استفاده از مواد نشاسته ای بسیار فعال میباشد.)
  •  دوماًً در صورت استفاده از مواد غذایی حاوی نشاسته از قبیل انواع نان و سایر غلات ، سیب زمینی و انواع میوه و سبزیجات ، نه تنها کربوهیدرات ها بلکه سایر مواد مورد نیاز بدن انسان از قبیل انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و همچنین مواد فیبری نیز خود بخود تامین میگردند.
  •  سوماً از آنجایی که نشاسته در دستگاه گوارش انسان قدم به قدم و در مراحل مختلف به گلوکز و سایر مواد تشکیل دهنده آن (بعنوان ذخایر انرژی) تبدیل میشود ، این واقعیت امکان استفاده از منابع انرژی را بطور مستمر برای بدن فراهم میسازد که این امر بخصوص در طول فعالیتهای طولانی مدت ورزشی و بدنی ، نکته بسیار مهمی میباشد.
  •  و چهارم اینکه از دیدگاه تغذیه درمانی و همچنین پزشکی ورزش ، ثابت نگهداشتن قند خون بخصوص در طول فعالیتهای ورزشی از اهمیت خاصی برخوردار است که این مهم از طریق استفاده از مواد غذایی سرشار از کربوهیدارت امکان پذیر میباشد. بمنظور تامین گلوکز (و در نتیجه انرژی) مورد نیاز مغز ، احتیاج به حفظ (یک مقدار حداقل) غلظت قند خون میباشد . در غیر اینصورت و کاهش مقدار قند خون ، مغز انسان دچار کمبود انرژی شده که اثرات ناشی از این فقدان ، شامل مواردی از قبیل سرگیجه ، حالت تهوع و حتی (در موارد بسیار شدید) بیهوشی نیزخواهد شد. از بروز این حالت که در بین ورزشکاران به "محور گرسنگی" معروف است باید تا حد امکان جلوگیری بعمل آید .

 

19 اسفند 1393